MEDIBLANC

Sensi-Relief

zubná pasta pre citlivé zuby

V čom je zubná pasta MEDIBLANC Sensi-Relief jedinečná?
Nielenže výrazne eliminuje citlivosť vašich zubov, zbaví ich všetkých nečistôt a usadenín a dlhodobo osvieži váš dych, ale zároveň predstavuje celok unikátnych procesov a zloženia, ktoré žiadna iná pasta nespája a vďaka ktorým zažijete naozajstný pocit dokonale vyčistených zubov. Navyše je veľmi šetrná k ústnej dutine.

 • Zaceľuje drobné poškodenia zubnej skloviny
 • Obnovuje bunkovú štruktúru odhalených zubných krčkov
 • Znižuje citlivosť zubov na teplé, studené a kyslé podnety
 • Chráni pred tvorbou zápalov
 • Zamedzuje tvorbe povlaku a zubného kazu
 • Posilňuje zubnú sklovinu
 • Zanecháva dlhodobý pocit sviežosti v ústach
 

Základným princípom je jej funkčnosť v troch fázach.


Rýchle narušenie a odstránenie zubného povlaku Zvlhčenie

Fáza 1 - Zvlhčenie

Obvyklá doba čistenia zubov sa pohybuje v niekoľkých minútach, a preto je dôležité, aby za túto pomerne krátku dobu došlo k rýchlemu zmáčaniu povrchu zubov, vytvorenie bohatej peny a rovnomernému roznesenie účinných látok, ktoré na seba uchytia zvyšky stravy a časti povlaku. Preto obsahuje zubná pasta MEDIBLANC Sensi-Relief penivé látky, ktoré majú extrémne rýchlu schopnosť zmáčania a dokážu zefektívniť proces čistenia. Aktívne látky majú navyše schopnosť preniknúť aj na ťažko dostupné miesta, kam sa s kefkou bežne nedostanete! Unikátne zloženie pasty MEDIBLANC Sensi-Relief má schopnosť zamedziť rastu mikroorganizmov, vďaka čomu veľmi efektívne eliminuje nežiadúci zápach z úst.


Dôkladné čistenie, ochrana zubov a ďasien Čistiaci účinok

Fáza 2 - Účinnosť látok a starostlivosť

Zvýšená citlivosť zubov je veľmi obmedzujúca a spôsobuje nepríjemnú a náhlu bolesť. Citlivosť sa najviac prejavuje v miestach odhalenia zubných krčkov, kde už ďasno nezakrýva citlivú časť zubov alebo ak dôjde k strate či poškodeniu zubnej skloviny. Špeciálne modifikovaná úprava alantoínu s výraznými regeneračnými účinkami tvoria základ zubnej pasty MEDIBLANC Sensi-Relief. Alantoín predstavuje výnimočnú látku schopnú regenerovať a zaceliť drobné defekty v sklovine spôsobujúce citlivosť zubov. Zároveň účinne obnovuje bunkovú štruktúru v miestach odhalenia zubných krčkov a uzatvára kanáliky vedúce k hlavnému nervu zubu, ktorý vyvoláva bolesť. Poskytuje hojivý efekt a pôsobí protizápalovo. Toto unikátne zloženie tak zníži citlivosť zubov na studené, teplé alebo kyslé podnety. Zubná pasta MEDIBLANC Sensi-Relief tiež obsahuje dentálne mikronizované siliky. Vďaka ich špeciálnej úprave /nemajú ostré hrany/ a veľkosti /v priemere iba 10 mikrónov/ nedochádza k obrusovaniu zubov /abrazivite/, a teda vyššej miere citlivosti ako u bežných zubných pást. Navyše funkčnosť silík spočíva v tom, že každá častica na seba naviaže až dvakrát väčšie množstvo nečistôt ako sama váži. Vďaka tomu je dosiahnutá maximálna miera čistenia! Pre zvýšenie ochrany a posilnenie zubnej skloviny sme zároveň aplikovali fosfát vápnika v mikronizovanej podobe, ktorý zvýši efektivitu ukladania minerálnych látok v zuboch, a tak urýchli proces mineralizácie. Tento proces je u bežných pást dlhý až 5 minút!


Postupné uvoľňovanie vône pre dlhotrvajúcu sviežosť Svieži dych

Fáza 3 - Dlhodobý efekt sviežosti v ústach

Oproti bežným zubným pastám vám zubná pasta MEDIBLANC Sensi-Relief zaistí extra dlhý pocit sviežosti, ktorý si budete môcť užívať ešte dlho po vyčistení. Táto pasta totiž obsahuje enkapsuláty, vďaka ktorým sa patentovaná receptúra prírodných sladidiel, mentolu a mäty piepornej uvoľňuje postupne počas celého procesu čistenia a pocit sviežosti tak neskončí po pár sekundách čistenia.

Zubná pasta MEDIBLANC Sensi-Relief je navyše veľmi šetrná k ochrane ústnej dutiny. Neobsahuje syntetické sladidlá, SLS / SLES ani dráždivé konzervanty. Bez fluoridu, peroxidu, bez parabénov. Nespôsobuje suchosť v ústach. Pri pravidelnom používaní zubnej pasty MEDIBLANC Sensi-Relief tak docielite maximálny efekt čistenia, ochrany a bielosti, ktorý vám bežná pasta neponúkne. Budete mať naozaj pocit dokonale vyčistených zubov.Profesionálne zubné pasty MEDIBLANC neobsahujú:

Čím je profesionálna dentálna
hygiena MEDIBLANC výnimočná?

Kvôli princípu troch fáz!

Výsledkom princípu troch vzájomne sa podporujúcich
fáz je dokonalá čistota a spoľahlivá ochrana ústnej dutiny.

 • Zvlhčenie
 • Účinnosť látok a starostlivosť
 • Efekt sviežosti v ústach

Zloženie

 • Modifikovaný alantoín - zaceľuje drobné poškodenia zubnej skloviny. Znižuje precitlivenosť zubov. Chráni pred tvorbou zápalov.
 • Mikronizované siliky - unikátne častice s veľkosťou 10 mikrónov, ktoré na seba dokážu naviazať až dvakrát väčšie množstvo nečistôt ako samé vážia. Vďaka tomu, že nemajú ostré hrany sú veľmi šetrné k zubnej sklovine.
 • Mikronizovaný fosfát vápnika - zvyšuje efektivitu mineralizácie a urýchľuje jej čas. Chráni a posilňuje zubnú sklovinu.
 • Patentovaná receptúra prírodných sladidiel, mentolu a mäty piepornej v podobe enkapsulátov, ktorá je uvoľňovaná postupne a dlhodobo zaisťuje svieži pocit v ústach po vyčistení zubov.

Aqua, Hydrated Silica, Sorbitol, Glycerin, Dicalcium Phosphate Dihydrate, Xylitol, Sodium Sarcosinate, Bamboo Fibers, Cellulose Gum, Acacia Senegal Gum, Titanium Dioxide, Menthol, Aroma, Allantoin, Potassium Sorbate, Sodium PCA

Kompletné riešenie profesionálnej
dentálnej hygieny MEDIBLANC

Produkty MEDIBLANC exkluzívne nakúpite na

Czech Republic www.notino.cz
Slovakia www.notino.sk
Poland www.iperfumy.pl
Germany www.notino.de
Austria www.notino.at
Hungary www.notino.hu
Romania www.aoro.ro
Ukraine www.parfumeria.ua
Bulgaria www.enzo.bg
Slovenia www.salma.si
Spain www.fapex.es
Portugal www.fapex.pt
Great Britain www.notino.co.uk