MEDIBLANC

Healthy gums

Zubná pasta na ochranu ďasien

V čom je zubná pasta MEDIBLANC Healthy Gums jedinečná?
Nielenže dokáže veľmi účinne ochrániť vaše zuby pred zápalovou parodontózou, zbaví ich všetkých nečistôt a usadenín a dlhodobo osvieži váš dych, ale zároveň predstavuje celok unikátnych procesov a zloženia, ktoré iné pasty nespájajú a vďaka ktorým zažijete naozajstný pocit dokonale vyčistených zubov. Navyše je veľmi šetrná k ústnej dutine.

 • Chráni zuby pred zápalovou parodontózou
 • Zamedzuje vzniku zápalov a opuchov
 • Ssťahuje ďasná
 • Znižuje krvácavosť ďasien
 • Eliminuje zápach z úst
 • Zanecháva dlhodobý pocit sviežosti v ústach
 • Je šetrná k ústnej dutine aj vďaka zloženiu na prírodnej báze
 

Základným princípom je jej funkčnosť v troch fázach.


Rýchle narušenie a odstránenie zubného povlaku Zvlhčenie

Fáza 1 - Zvlhčenie

Obvyklá doba čistenia zubov sa pohybuje v niekoľkých minútach, a preto je dôležité, aby za túto pomerne krátku dobu došlo k rýchlemu zmáčaniu povrchu zubov, vytvoreniu bohatej peny a rovnomernému rozneseniu účinných látok, ktoré na seba uchytia zvyšky stravy a časti povlaku. Preto obsahuje zubná pasta MEDIBLANC Healthy Gums penivé látky, ktoré majú extrémne rýchlu schopnosť zmáčania a dokážu zefektívniť proces čistenia. Aktívne látky majú navyše schopnosť preniknúť aj na ťažko dostupné miesta, kam sa s kefkou bežne nedostanete!


Dôkladné čistenie, ochrana zubov a ďasien Čistiaci účinok

Fáza 2 - Účinnosť látok a starostlivosť

Baktérie usadené na zuboch a ďasnách sú príčinou ich poškodenia a vzniku bolestivých zápalov, ktoré sú prvým príznakom parodontózy. V ďalšom štádiu dochádza k tomu, že sa vytvoria medzery medzi zubom a ďasnom, kde sa zápal usadí, postupne dochádza k obnažovaniu zubných krčkov a krvácaniu ďasien, čo môže viesť až k strate zubov. Vďaka špeciálnej úprave aktívnych látok dosahuje zubná pasta MEDIBLANC Healthy Gums jedinečné výsledky nielen v prevencii, ale aj v starostlivosti o ďasná a zuby už postihnuté zápalovou parodontózou.

Táto zubná pasta obsahuje unikátnu kombináciu látok Zinc Citrate a Zinc PCA, ktoré sťahujú tkanivo v mieste, kde sa stretáva lôžko so zubom. Vďaka tomu dochádza k zamedzeniu obnažovania citlivých zubných krčkov a výrazne sa zlepšia zápalové príznaky parodontózy. Unikátne zloženie pasty MEDIBLANC Healthy Gums má navyše schopnosť zamedziť rastu mikroorganizmov, vďaka čomu veľmi efektívne eliminuje nežiadúci zápach z úst /halitózu/, ktorá je častým negatívnym následkom zápalu ďasien. Zubná pasta MEDIBLANC je zároveň šetrná k ústnej dutine. Obsahuje tiež dentálne mikronizované siliky a vďaka ich špeciálnej úprave /nemajú ostré hrany/ a veľkosti /v priemere iba 10 mikrónov/ nedochádza k obrusovaniu zubov a ďasien. Funkčnosť silík tiež spočíva v tom, že každá častica na seba naviaže až dvakrát väčšie množstvo nečistôt ako sama váži. Vďaka tomu je dosiahnutá maximálna miera čistenia! Pre zvýšenie ochrany a posilnenie zubnej skloviny sme zároveň aplikovali fosfát vápnika v mikronizovanej podobe, ktorý zvýši efektivitu ukladania minerálnych látok v zuboch, a tak urýchli proces mineralizácie. Tento proces je u bežných pást dlhý až 5 minút!


Postupné uvoľňovanie vône pre dlhotrvajúcu sviežosť Svieži dych

Fáza 3 - Dlhodobý efekt sviežosti v ústach

Oproti bežným zubným pastám vám zubná pasta MEDIBLANC Healthy Gums zaistí extra dlhý pocit sviežosti, ktorý si budete môcť užívať ešte dlho po vyčistení. Táto pasta totiž obsahuje enkapsuláty, vďaka ktorým sa patentovaná receptúra prírodných sladidiel, mentolu a mäty piepornej uvoľňuje postupne počas celého procesu čistenia. Pocit sviežosti tak neskončí po pár sekundách čistenia.

Zubná pasta MEDIBLANC Healthy Gums je navyše veľmi šetrná k ochrane ústnej dutiny. Neobsahuje syntetické sladidlá, SLS / SLES ani dráždivé konzervanty. Bez fluoridu, peroxidu, bez parabénov. Nespôsobuje suchosť v ústach. Pri pravidelnom používaní zubnej pasty MEDIBLANC Healthy Gums tak docielite maximálny efekt čistenia, ochrany a bielosti, ktorý vám bežná pasta neponúkne. Budete mať pocit skutočne dokonale vyčistených zubov.Profesionálne zubné pasty MEDIBLANC neobsahujú:

Čím je profesionálna dentálna
hygiena MEDIBLANC výnimočná?

Kvôli princípu troch fáz!

Výsledkom princípu troch vzájomne sa podporujúcich
fáz je dokonalá čistota a spoľahlivá ochrana ústnej dutiny.

 • Zvlhčenie
 • Účinnosť látok a starostlivosť
 • Efekt sviežosti v ústach

Zloženie

 • Unikátna kombinácia látok Zinc Citrate a Zinc PCA - sťahujú tkanivo v mieste, kde sa stretáva lôžko so zubom. Vďaka tomu dochádza k zamedzeniu obnažovania citlivých zubných krčkov a výrazne sa zlepšujú zápalové príznaky parodontózy.
 • Mikronizované siliky - unikátne častice s veľkosťou 10 mikrónov, ktoré na seba dokážu naviazať až dvakrát väčšie množstvo nečistôt ako samé vážia. Vďaka tomu, že nemajú ostré hrany sú veľmi šetrné k zubnej sklovine.
 • Mikronizovaný fosfát vápnika - zvyšuje efektivitu mineralizácie a urýchľuje jej čas. Chráni a posilňuje zubnú sklovinu.
 • Patentovaná receptúra prírodných sladidiel, mentolu a mäty piepornej v podobe enkapsulátov, ktorá je uvoľňovaná postupne a dlhodobo zaisťuje svieži pocit v ústach po vyčistení zubov

Aqua, Hydrated silica, Sorbitol, Glycerin, Dicalcium Phosphate Dihydrate, Xylitol, Sodium Sarcosinate, Bamboo Fibers, Cellulose Gum, Acacia Senegal Gum, Zinc PCA, Titanium Dioxide, Menthol, Aroma, Zinc Citrate, Potassium Sorbate, Allantoin

Kompletné riešenie profesionálnej
dentálnej hygieny MEDIBLANC

Produkty MEDIBLANC exkluzívne nakúpite na

Czech Republic www.notino.cz
Slovakia www.notino.sk
Poland www.iperfumy.pl
Germany www.notino.de
Austria www.notino.at
Hungary www.notino.hu
Romania www.aoro.ro
Ukraine www.parfumeria.ua
Bulgaria www.enzo.bg
Slovenia www.salma.si
Spain www.fapex.es
Portugal www.fapex.pt
Great Britain www.notino.co.uk